Nowy pojazd specjalistyczny usprawni pracę BPK

Flota samochodowa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. (BPK) powiększyła się o kolejny pojazd specjalistyczny. Nowy, warty blisko 3,4 mln zł, samochód ciśnieniowy marki Kaiser Aquastar od wczoraj /11 czerwca 2021/ wspiera pracę służb technicznych Spółki.

Nowy sprzęt umożliwi pracownikom BPK czyszczenie kanalizacji o dużych średnicach, o dużym stopniu zamulenia w trudno dostępnych miejscach na terenie miasta. Auto usprawni pracę pogotowia awaryjnego, ale też będzie wykorzystywane do zapewnienia prawidłowej eksploatacji własnej infrastruktury BPK. Pozwoli także spółce realizować duże zlecenia zewnętrzne tj. inwentaryzację sieci.

Wydajny i ekologiczny

Zakupiony pojazd jest obecnie na rynku najlepszym technologicznie autem specjalistycznym służącym do czyszczenia kanalizacji. Model AquaStar z systemem odzysku wody ROTOMAX jest liderem w grupie pojazdów z recyklingiem o dużej wydajności. Dzięki dodatkowej, obrotowej ściance dzielącej w zbiorniku, mogą być transportowane różnego rodzaju substancje.

Wysokociśnieniowa belka płucząca przeznaczona jest do mycia pod wysokim ciśnieniem powierzchni płaskich, np. nawierzchni ulic. Dodatkowo zoptymalizowany układ hydrauliki regulujący pobór mocy w zależności od siły ssania znacznie obniża zużycie paliwa. Ekonomiczny, bo regulowany automatycznie w zależności od zapotrzebowania jest także zużycie wody. Co ważne, zwiększy się jakość czyszczenia dzięki stałemu trybowi pracy, który jest możliwy dzięki układowi regulacji prędkości obrotowej.


Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.