eBOK

Oświadczenie BPK Sp. z o.o.

Informacja w sprawie kroków prawnych wobec autorów i inspiratorów materiałów, które ukazały się w „Magazynie śledczym Anity Gargas” na antenach TVP 1 w dn. 18 maja br. oraz  w TVP Info w dn. 21 maja br., a także w „Dzienniku Zachodnim” w dniu 22 maja br. 

18 maja 2023 r. na antenie TVP 1 oraz 21 maja 2023 r. na antenie TVP Info w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” został wyemitowany materiał zawierający liczne zmanipulowane informacje dotyczące działalności BPK Sp. z o.o.
W związku z publikacją materiału pełnego nieprawdziwych informacji oraz insynuacji, niezwłocznie podejmiemy zdecydowane kroki prawne na płaszczyźnie cywilnoprawnej i karnej w związku z naruszeniem dóbr osobistych pracowników spółki, naruszeniem prawa do renomy spółki oraz podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez byłego zastępcę prezydenta Bytomia.

Treść wyemitowanego materiału wskazuje na brak analizy lub celowe pominięcie szeregu informacji przekazanych przez Zarząd BPK Sp. z o.o, Radę Nadzorczą BPK Sp. z o.o. panu Mateuszowi Tesce, który jest autorem oszczerczego materiału.

Nieustannie z dużą starannością udzielamy wszelkich informacji wszystkim przedstawicielom mediów oraz mieszkańcom, dlatego publikujemy kompletne odpowiedzi, które otrzymał pan Mateusz Teska, na zadane przez siebie pytania przed przygotowaniem tendencyjnego materiału na zlecenie TVP 1. 

Analogiczne działania prawne zostaną podjęte wobec wydawców, redaktorów oraz Mateusza Zarembowicza autora artykułu „Mafia śmieciowa w Bytomiu. Miasto straciło miliony złotych”, który ukazał się w „Dzienniku Zachodnim” w dn. 22 maja br., 22 maja br. na łamach portalu dziennikzachodni.pl i oraz 19 maja br. na łamach portalu bytom.naszemiasto.pl. Autor nierzetelnego artykułu zawierającego nieprawdziwe informacje dotyczące działalności BPK Sp. z o.o. nie podjął żadnej próby kontaktu z Zarządem Spółki, celem zweryfikowania publikowanych informacji i komentarza do treści przekazanych przez inspiratorów materiału prasowego. 

Zarząd Spółki

Załączniki:

   

Serwis używa plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w informacji w zakresie ochrony danych osobowych

   

Rozmiar tekstu


Wersja kolorystyczna