O spółce

Naszą misją jest służba mieszkańcom i wspieranie rozwoju miasta.

eBOK

Fundusze
unijne

O nas

Władze
spółki

Funkcję Zgromadzenia Wspólników pełni Prezydent Miasta Bytomia działając jako organ Gminy Bytom, posiadającej w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 100% udziałów, tj. 465 417, po 500 zł każdy.

Zarząd:

  • Longin Siemlat – Prezes Zarządu
  • Marek Stajndor – Wiceprezes Zarządu

Rada Nadzorcza:

  • Magdalena Jelonek – Wiatr – Przewodnicząca Rady Nadzorczej
  • Piotr Pituła – Zastępca Przewodniczącej Rady Nadzorczej
  • Jacek Brzezinka – Członek Rady Nadzorczej
  • Roland Mateja – Członek Rady Nadzorczej
  • Ryszard Lis – Członek Rady Nadzorczej

Obiekty

Siedziba główna Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

pl. Kościuszki 11
41-902 Bytom
Tel.: 32 39 67 100


Zaplecze Techniczne

ul. Zabrzańska 1
41-907 Bytom


Oczyszczalnia ścieków „Centralna”

ul. Sikorskiego 5a
41-922 Radzionków


Oczyszczalnia ścieków „Miechowice”

ul. Łaszczyka
41-923 Bytom

Oczyszczalnia ścieków „Bobrek”

ul. Niemcewicza
41-905 Bytom


Składowisko odpadów

Al. Jana Pawła II 10
41-910 Bytom


Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)

Al. Jana Pawła II 10
41-910 Bytom
Tel. 668 645 417

Historia

Początki centralnego systemu zaopatrzenia miasta w wodę istniały już pod koniec XVII wieku.

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. zostało powołane do życia aktem założycielskim z dnia 28 sierpnia 1992 roku na podstawie Uchwały Nr XXXI/245/921 Rady Miejskiej w Bytomiu z dnia 9 marca 1992 roku oraz Uchwały Rady Pracowniczej z dnia 19 listopada 1991 roku, przekształcającymi Miejskie Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej w Bytomiu w jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Historia wodociągów w Bytomiu zaczyna się jednak znacznie wcześniej. Początki centralnego systemu zaopatrzenia miasta w wodę istniały już pod koniec XVII wieku. Istnienie najstarszych wodociągów zostało potwierdzone badaniami archeologicznymi. W 1970 roku natrafiono na fragment drewnianego rurociągu w północno-wschodnim narożniku Rynku, natomiast w 1985 roku na skrzyżowaniu ulic Jainty i Piekarskiej odkryto drewniany wodociąg biegnący wzdłuż ulicy Piekarskiej.

Po przejęciu Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej BPK stało się jedyną Spółką w Bytomiu zarządzającą gospodarką komunalną. Od stycznia 1993 roku Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne swoim zakresem objęło dystrybucję wody i jej sprzedaż, a także odbiór i oczyszczanie ścieków oraz administrowanie i nadzór nad siecią wodociągowo-kanalizacyjną. Dzisiaj Spółka dostarcza wodę dla całego miasta.

BPK Bytom - wieża ciśnień

Na przestrzeni swej sięgającej XII wieku historii, Bytom niejednokrotnie musiał mierzyć się z problemem niewystarczającej ilości wody. Przez setki lat dla mieszkańców Bytomia była ona najcenniejszym dobrem.
Już wtedy praca rurmistrza dbającego o jakość wody i sprawność jej przesyłu była niezwykle odpowiedzialna i wymagająca. W tej kwestii do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Pracownicy BPK wykazują się profesjonalizmem i rzetelnością, a dobro miasta i jego mieszkańców stawiają na pierwszy miejscu.

Jesteśmy przekonani, że właśnie taka postawa oraz wiara we własne siły i chęć do działania są gwarantem sukcesów każdego przedsiębiorstwa.

   

Serwis używa plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w informacji w zakresie ochrony danych osobowych

   

Rozmiar tekstu


Wersja kolorystyczna