eBOK

Fundusze
unijne

Zabezpiecz wodomierz przed skutkami mrozu

ZABEZPIECZ WODOMIERZ I WEWNĘTRZNĄ INSTALACJĘ WODOCIĄGOWĄ PRZED ZMROŻENIEM!

Mróz jest niebezpieczny dla instalacji wodociągowej  i wodomierza!

Zabezpieczenie wewnętrznej instalacji wodociągowej i wodomierza przed zmrożeniem jest obowiązkiem Odbiorcy.

Pamiętajmy o zamykaniu okien w pomieszczeniu, w którym znajduje się wodomierz i rury z instalacji wewnętrznej i docieplmy instalację i wodomierz specjalną otuliną, gąbką lub kawałkiem materiału. Odpowiednie zabezpieczenie wewnętrznej instalacji wodociągowej i wodomierza ochroni je przed skutkami mrozu!


W przypadku zmrożenia wewnętrznej instalacji wodociągowej lub wodomierza, prosimy w pierwszej kolejności zawiadomić zarządcę nieruchomości.WARTO WIEDZIEĆ

Zarządzanie siecią wodociągową, czyli kto i za co odpowiada

•   ciąg główny wodociągu – eksploatuje i o jego właściwy stan techniczny dba Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne. Po stronie BPK leży sprawne dostarczanie wody, usuwanie awarii, przeprowadzanie remontów, dokonywanie napraw i wymiana uszkodzonych lub wyeksploatowanych odcinków sieci. BPK eksploatuje sieci wodociągowe, które są jego własnością.

•    przyłącze wodociągowe
–    Do wodomierza głównego przyłącze wodociągowe eksploatuje BPK.
–    Wodomierz główny jest własnością BPK. Natomiast zabezpieczenie go przed zmrożeniem i mechanicznym uszkodzeniem leży po stronie Odbiorcy wody. W przypadku zmrożenia wodomierza lub jego mechanicznego uszkodzenia, Odbiorca pokrywa koszty zakupu wodomierza i jego wymiany. 
–   Granicą podziału własności sieci wodociągowej jest zawór za wodomierzem głównym. Przyłącze wodociągowe za wodomierzem oraz instalację wewnętrzną za zaworem eksploatuje Odbiorca wody. Dba on o właściwy stan techniczny instalacji i we własnym zakresie usuwa wszelkie występujące awarie. Pokrywa także koszty naprawy uszkodzonej instalacji.

   

Serwis używa plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w informacji w zakresie ochrony danych osobowych

   

Rozmiar tekstu


Wersja kolorystyczna